~Naruto Shippuden~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~Naruto Shippuden~

Aici va gasiti personajele preferate din Naruto si Naruto Shippuden.Noutati si povesti, ficuri si poze, ce vreti voi gasiti aici!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 Episoadele Naruto

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Hana_Haruno
Admin
Admin
Hana_Haruno

Mesaje : 116
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/11/2010

Episoadele Naruto _
MesajSubiect: Episoadele Naruto   Episoadele Naruto Icon_minitime7/11/2010, 6:54 pm

Cei care nu au vazut Naruto ca si mine, probabil sunt tristi ca nu au vazut.Cei care au vizionat, ii rog sa povesteasca episoadele.Cei care nu au vazut, pot sa isi spuna parerile.Fun!
Sus In jos
https://nar-uto.forumgratuit.ro
ale1ale
Level 6
ale1ale

Mesaje : 14
Reputatie : 12
Data de inscriere : 08/11/2010

Episoadele Naruto _
MesajSubiect: Re: Episoadele Naruto   Episoadele Naruto Icon_minitime10/11/2010, 8:40 pm

Pai in primul rand...pt cei care nu ati vazut Naruto sau Naruto Shippuuden spuneti doar despre ce subiect vreti sa stiti si ca povestesc eu totul...Wink Arrow Basketball
Sus In jos
Hana_Haruno
Admin
Admin
Hana_Haruno

Mesaje : 116
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/11/2010

Episoadele Naruto _
MesajSubiect: Re: Episoadele Naruto   Episoadele Naruto Icon_minitime10/11/2010, 9:03 pm

Pai, pentru ca eu nu am vazut, poti incepe sa povestesti primul episod si tot asa Very Happy daca nu e prea mare deranjul.
Sus In jos
https://nar-uto.forumgratuit.ro
ale1ale
Level 6
ale1ale

Mesaje : 14
Reputatie : 12
Data de inscriere : 08/11/2010

Episoadele Naruto _
MesajSubiect: Re: Episoadele Naruto   Episoadele Naruto Icon_minitime30/12/2010, 5:23 am

Pai..am sa incerc sa povestesc totul,dar mai pe scurt,am sa spun ce este mai important!!
Primul episod Naruto Shippuden incepe cu Naruto care se intoarce in Konoha dupa cei 2 ani si jumatate de antrenamen cu Jiraya,apoi Naruto se intalneste cu Sakura,Konohamaru Moegi..si cum il chema pe celalalte:))[am uitat]...si se duc toti in biroul lui Tsunade-sama,mai putin Konohamaru si ceilalti!!Acolo il gasesc si pe Shikamaru!!Era acolo si Kakashi,dar el statea afara pe pervazul geamului:)),iar Naruto i'a daruit urmatorul numar care urma sa apara din cartea sa preferata[adica cartea lui Kakashi],Naruto i'a putut darui cartea mai devreme,deoarece cartile acelea erau scrisei de Jiraya Very Happy !!Dupa care,Tsunade le spune ca vor avea o lupta..ca pe vremuri..ca sa obtina clopoteii de la Kakashi,numai ca doar Sakura si Naruto incercai sa obtina clopoteii... si erau 2 clopotei Very Happy ...in fine..pana la urma lupta are loc,iar lui Naruto ii vine o idee,iar Sakura este impresionata de aceea idee..in cele din urma ei doi reusesc sa obtina clopoteii datorita ideii lui Naruto!!Mai departe...pai Team Kakashi...s'a reunit,dar scopul acestei echipe era sa il aduca pe Sasuke inapoi,Kakashi fiind un Membru Anbu si mai avand si alte misiune importante,Tsunade a luat un alt Membru Anbu si i'a dat un nume de cod,Yamato,ca sa il inlocuieasca pe Kakashi!!De asemenea lor le mai trebuia un membru ca sa il inlocuieasca pe Sasuke,si Danzo,seful Organizatiei secrete Anbu Root,l'a propus pe Sai,ca fiind inlocuitorul lui Sasuke!!Danzo l'a propus pe Sai doar cu un scop..scopul lui Danzo era sa ii elimine pe toti cei care sunt o amenintare pt satul Konoha,iar Sasuke era o amenintare,si de aceea l'a propus pe Sai,ca sa se poata apropia de Sasuke pt al ucide!!Intre timp..in Satul Suna[Satul Nisip]..este un conflict,deoarece Gaara a fost capturat de Akatsuki cu scopul de a scoate demonul sau Shukaku din Gaara!!Lupta se tine intre Deidara si Gaara,in cele din urma triumfand Deidara si capturandul pe Gaara!!Dupa aceea Kankuro se duce pt al aduce inapoi pe Gaara,dar nu reuseste,acesta intalninduse cu Sasori,un alt membru Akatsuki,si cel care a facut papusile lui Kankuro,Sasori fiind si nepotul lui Cyo!!Sasori reuseste sa il invinga pe Kankuro,intepandul cu otrava pe acesta,iar otrava nu te omora decat dupa 3 zile de stat cu ea in corp!!Intre timp,Satul Suna a trimis un mesaj Satului Konoha,in care cerea ajutor!!Cei care s'au dus in ajutor sunt Team Kakashi[fara Sai] si Team Guy...Dupa ce ajung acolo,Kankuro era in Spital grav ranit,din cauza otravii data de Sasori!!Nici macar Cyo,care era un Medic renumit in Satul Suna nu a reusit sa gaseasca un antidot!!Dupa venirea ajutoarelor din Konoha,Sakura preia conducerea la Spital,reusind doar dintr'o ascultare de inima:)),sa gaseasca problema la Kankuro si sa stie imediat antidotul lol! ...dupa aceea,Sakura l'a vindecat pe Kankuro!!Team Kakashi si Team Guy pleaca in misiune,pentru al gasi si al aduce inapoi pe Gaara,pe drum Team Guy se intalneste cu Kisame,care se lupta cu ei,iar Team Kakashi se intalneste cu Itachi!!Itachi nu incearca sa ii omoare,acesta dupa ce i'a incetinit a plecat,iar Kisame a plecat si el,dupa ce s'au luptat..a fost o lupta grea!!Apoi se duc si ajung la "barlogul"..Akatsuki,dar pe el era un Jutsu ca sa il poti deschide...Neji,TenTen,Lee si Guy,s'au dus in anumite parti ale padurii..pt a reusi sa desfaca acel Jutsu,ca sa poata intra in "barlog"!!
Dupa ce acestia intra,il gasesc acolo doar pe Sasori si Deidara...Deidara il ia pe Gaara [Gaara fiind mort dupa extragerea Bijuului sau..din el!]..enervandul pe Naruto,iar Naruto ducanduse dupa el..si Kakashi urmarindul pe Naruto,deoarece stia ce se poate intampla daca Naruto se enervea[Naruto putea sa se transforme in Kyuubi,devenind foarte puternic si neputand sa faca deosebirea dintre prieteni sau dusmani,dar asta se intampla doar dupa ce ii apar 3 Cozi]...Sakura cu Cyo,bunica lui Sasori,raman acolo pt a se lupta cu Sasori...dupa o lupta foarte grea...in care Sakura era sa moara datorita faptului,ca ea in mare parte luptase cu Sasori,iar Sasori era un membru foarte puternic din Akatsuki...iar Sasori..a fost infrant...dar el vazuse ultimul atac a lui Cyo,si se putea ferii,dar nu a facuto..intentinoat,dar nu se stie motivul,acesta murind,dar inainte sa moara,el avea un spion,pe Kabuto[dar defapt toata faza este ca Kabuto se daduse drept spionul lui Sasori,doar pt a se intalni cu Sasori si al omora,Orochimaru si Kabuto planuisera tot...deoarece ei vruiau sa omoare Clanul Akastuki..iar ei planuisera o intalnire a lui Sasori cu cei 2,ca sa poata sa il distruga...],iar Sasori trebuia sa se intalneasca cu Kabuto la "Podul Cerului si Al Pamantului",in Satul Sunet,pentru a discuta acolo,iar Sasori ii spusese asta lui Sakura,deoarece Sakura il tot intrebase pe parcursul luptei pe Sasori de Orochimaru,deoarece inainte Orochimaru facea parte din Akatsuki,iar acesta era in echipa cu Sasori,deci Sasori trebuia sa stie de Orochimaru...iar Sakura il tot intreba de Orochimaru unde este,ca sa poata afla si unde este Sasuke...iar Sasori,dupa ce aceasta il infrange,in ultimele sale minute,el ii spune ei ca drept rasplata,despre intalnirea aceea...cu Spionul lui Orochimaru..care se tinea la "Podul Cerului si Al Pamantului",in Satul Sunet dupa cum am mai spus...intre timp,Naruto reuseste sa il ia pe Gaara de la Dedara..dar Gaara era deja mort..in acel moment..dar ceea ce nimeni nu stia,decat Sakura,este ca Cyo dezvoltase o Tehnica Speciala,cu care in schimbul vietii ei,invia alta persoana,iar Cyo a folosit tehnica aceasta ca sa il reinvie pe Gaara,dar ea a murit[Daca nu am fost prea inteleasa voi mai explica odata]...dupa aceea Gaara le multumeste Satlui Konoha si lui Naruto pt tot..iar acestia pleaca inapoi in Konoha....

[Am sa mai spun,dar acum,este 4:22,dimineata:D..si trebuie si eu sa ma culc:)) lol! ]
Sus In jos
Continut sponsorizat




Episoadele Naruto _
MesajSubiect: Re: Episoadele Naruto   Episoadele Naruto Icon_minitime

Sus In jos
 

Episoadele Naruto

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Naruto Shippuden~ :: ...::About Naruto::... :: ~Episoade Naruto/NarutoShippuden~-
Mergi direct la: