~Naruto Shippuden~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~Naruto Shippuden~

Aici va gasiti personajele preferate din Naruto si Naruto Shippuden.Noutati si povesti, ficuri si poze, ce vreti voi gasiti aici!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ElysS
Level 6
ElysS

Mesaje : 15
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/11/2010

After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea _
MesajSubiect: After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea   After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea Icon_minitime17/11/2010, 9:17 pm

Disclaimer: Nu detin nici un personaj, toate apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari. (Tin sa mentionez ca aceasta fic este postat si pe site-ul Animezup, sub numele de utilizator ElyS).

Va cer scuze pentru primele capitole care dupa parerea mea sunt absolut patetice. Mai incolo va fi ceva mai frumos Smile

Toamna venea incet-incet intr-un mic satuc numit Konoha. Norii pufosi se plimbau pe cerul de azur. Frunzele copacilor deveneau din ce in ce mai aramii. Unele dintre ele cadeau pe pamant, formand un covor natural, multicolor.
La geamul unei case marisoare dar modeste statea ganditoare o fata cu parul roz ca florile ciresilor abia infloriti. Pielea ei alba se asorta perfect cu parul ei lung si matasos.
Numele acestei finite angelice este Sakura Haruno, o eleva la academia ninja. Este chiar cea mai buna eleva din scoala. Pe langa marele Sasuke Uchiha.
Sakura statea gaditoare la fereastra camerei sale. A doaua zi incepea scoala. Alte ore plictisitoare, alte antrenamente grele…dar cel mai rau…alte respingeri din partea lui Sasuke. Rozalia tinea la Sasuke mai mult ca la orice pe lumea asta. Dar el o respingea din ce in ce mai tare.
Trecuse de acum ceva timp de cand incepuse scoala. Sakura era din ce in ce mai indurerata din cauza ca tinea asa de mult la Sasuke iar lui parca nici nu ii pasa.

Kakashi sensei ii chemase pe membrii echipei 7, echipa sa, la o intalnire in urmatoarea dimineata la ora 5, deoarece avea sa ii anunte ceva foarte important. Membrii acestei echipe erau Sakura Haruno, despre care se spune in sat ca era floarea de cires, Sasuke Uchiha, un baiat foarte puternic si intelligent, cu parul negru si ochii mai negri decat intunericul noptii si Naruto Uzumaki, un baiat cu parul blond si ochii albastri, dar care nu era prea priceput, era cam repezit, dar foarte ambitios, cu capul in nori, gata sa te amuze oricand.
Kakashi era renumit in satul sau pentru ca intarzaia foarte mult si in alte sate ca un ninja copiator.
Ca de obicei, Kakashi intarzaia. Sasuke era la locul intalnirii primul, fiind punctual ca de obicei, Sakura a venit exact la ora 5, iar Naruto a mai intarzaiat 30 minute. Dar cei 3 au asteptat pana la ora 10 ca sa vina senseiul lor. Naruto a sarit cu gura pe el:
-Kakashi sensei, dumneavoastra stiti ce e aia ora 5? Sau ati crezut ca ora 5 inseamna ora 10??
-Nu va suparati, sensei, dar intr-un fel naruto are dreptate. Chiar trebuie mereu sa intarzaiati asa de mult? a intrebat Sakura pe un ton discret in timp ce ego-ul ei spunea “Cha!! Sa vezi, mosnege, ce bataie iti trageam daca nu erai senseiul meu!!!” nu mai avea mult si ego-ul acela exploda.
In tot acest timp, Sasuke statea calm sprijinit de un copac. Nu prea il interesa ca senseiul iarasi a intarzaiat asa de mult.
-Bun, zise Kakashi, hai sa terminam cu cearta si sa va zic ce am de spus. Trebuie sa va pregatiti de o noua misiune care va incepe maine. Va dura doar 3 zile. Trebuie sa cautam o floarea-de-colt aflata in varful unui munte catre care va voi conduce eu. Aceasta floare le trebuie medicilor pentru a o vindeca pe Tsunade-Sama de raceala pe care a luat-o si datorita careia ea se afla la spital. Va trebui sa ne luam 2 corturi cu noi, fiecare va veti aduce cate un sac de dormit si o patura in plus, in caz ca va va fi prea frig. Nelamuriri?
-Kakashi-Sensei, daca ne vom lua 2 corturi cu noi, inseamna ca vom dormi cate 2. cine va dormi cu cine? a intrebat finut Sakura.
-Voi decide acolo. Imi pare rau dar acum nu am timp, trebuie sa rezolv niste treburi. Pe maine!
-Pe maine! au spus Sakura si Naruto in acelasi timp, in timp ce sasuke a spus foarte plictisit “Ok. Pa”


Cap 2.
Veni si urmatoarea zi, in care cei 4 plecau la drum, asa ca elevii lui Kakashi erau dimineata in fata portilor satului, gata de plecare. Kakashi i-a surprins pe elevii sai, pentru ca de data aceasta nu a mai intarzaiat.
Au mers foarte mult prin padure, pana sa ajunga la poalele muntelui. Venise deja seara, impreuna cu luna si suratele ei, stelele. La apusul soarelui Kakashi a hotarat sa isi aseze tabara tocmai pe pajistea de la poalele muntelui pe care se afla acea floarea-de-colt speciala.
-Kakashi sensei, ati spus inainte de misiune ca veti hotari aici cine cu cine doarme. a spus Sakura un pic rusinata.
-Ah, corect! Era sa uit de asta! Multumesc ca miai adus aminte. Deci…un moment sa ma gandesc….
In tot acest timp ego-ul Sakurei spunea “Aah…de ce? Sunt in echipa cu doi baieti, si cu un mos….offf…sper sa ma puna cu sasuke macar!!”
-Ok, trebuie sa fim putin prudenti, asa ca eu voi dormi cu naruto, iar Sakura cu Sasuke.
In acest timp, ego-ul sakurei spunea “Cha!! Cine e cea mai tare?? O da, o da…o zi mai buna ca asta nu am mai avut, mai bine zis seara!!!!”
-Bine….ma duc sa ma plimb un pic…..spuse Sasuke pe tonul lui obisnuit de indiferent.
-Ok, dar ai grija sa nu intarzaii! a spus Kakashi grijuliu.
Sakura a mers in cortul ei sa pregateasca sacii de dormit. I-a aranjat cum a putut mai bine si mai frumos.
Peste 15 minute, Sasuke deja a ajuns inapoi in tabara. Sakura deja atipise in cort. Sasuke, nevrand sa o deranjeze, a pasit usor si s-a culcat si el. Nu trecuse mult timp de cand cei doi s-au culcat si niste zgomote ciudate se auzeau din cortul celorlalti. Sakura s-a trezit speriata si a iesit sa vada ce se intampla. A vazut ca Sasuke inca nu dormea, asa ca l-a intrebat usor:
-Sasuke, ce se aude?
-Astia doi sforaie pe rupte! a spus Sasuke printre chicoteli, in timp ce incepuse si Sakura sa se hilizeasca. Eu ma duc sa ma plimb putin. Vrei sa vii? a intrebato pe Sakura cu o voce mai calma decat oricand.
-Da, de ce nu? E mai bine decat sa ii ascult pe astia doi.
Cei doi au mers intr-un mica poiana din apropiere. Vantul incepuse sa fie destul de rece. Sakura nu avea decat o pijamaluta cu maneci si pantaloni trei sferturi. Incepuse sa tremure de frig. Sasuke a observat asta, si a luat-o in bratele lui calzi si puternice.
Pentru un moment, Sakura a ramas fara cuvinte, dar sa lasat mai moale in bratele brunetului. Voia sa profite cat mai mult de moment, stia ca nu se va mai intampla prea curand.
Dupa cateva minute, Sasuke ii dadu drumul Sakurei din brate.
-Sakura, trebuie sa te intreb ceva. De ce m-ai protejat mereu asa de mult?
-…Stii, eu intotdeauna am tinut enorm la tine si te-am iubit la fel de mult, nu ca alte fete care sunt indragostite numai de infatisarea ta. Eu mereu te-am iubit mai mult decat ca pe un frate…dar......am vazut ca ma indepartezi din ce in ce mai mult. a spus rozalia in timp ce lasa libera sa curga o lacrima fierbinte pe obrazul ei.
Sasuke, vazand reactia fetei, i-a spus
-Stii, trebuie sa iti spun ceva….

~Va urma!~
~Va urma!~
Sus In jos
Hana_Haruno
Admin
Admin
Hana_Haruno

Mesaje : 116
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/11/2010

After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea _
MesajSubiect: Super tare!   After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea Icon_minitime17/11/2010, 9:30 pm

Mie personal imi place pana acum ficul.E interesant, exceptand greselile de ortografie care se intampla oricui, chiar si mie. Very Happy Este chiar bun si foarte cool.Astept urmatorul capotol. lol!
Sus In jos
https://nar-uto.forumgratuit.ro
Annkh
Level 6
Annkh

Mesaje : 9
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea _
MesajSubiect: Re: After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea   After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea Icon_minitime17/11/2010, 10:35 pm

Deci sis mă ştii bine, ştii că îmi place dar ştii că eu sunt o scorpie nu? Ştii ca nu sunt ce acort cu Hana_Haruno nu? Smile) Deci să vedem. Descrierea este la pământ, dialogul este prea mult 90% din capitol este dialog, nu mai lasa randuri libere decât dacă vorbeşti din perspective diferite, naraţiunea este în vacanţă, acţiunea este ba alergată, ba lentă, ţine-o pe undeva pe la mijloc. Toate acestea fiind spuse Aştept Nextu! Succes! >Very Happy<
Sus In jos
Continut sponsorizat




After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea _
MesajSubiect: Re: After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea   After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea Icon_minitime

Sus In jos
 

After a broken heart [SasuSaku] -> Cap 1 Misiunea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Naruto Shippuden~ :: ~Naruto Fiction~ :: ~After a broken heart~ *SasuSaku*-
Mergi direct la: