~Naruto Shippuden~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~Naruto Shippuden~

Aici va gasiti personajele preferate din Naruto si Naruto Shippuden.Noutati si povesti, ficuri si poze, ce vreti voi gasiti aici!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 Cap. 2 -> Numai vise si minciuni...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ElysS
Level 6
ElysS

Mesaje : 15
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/11/2010

Cap. 2  -> Numai vise si minciuni... _
MesajSubiect: Cap. 2 -> Numai vise si minciuni...   Cap. 2  -> Numai vise si minciuni... Icon_minitime18/11/2010, 8:33 pm

Imi pare rau de primele capitole care sunt total varza, dar la restul o sa fie mai dragut Smile Promit!

Cap. 3

Sasuke, vazand reactia fetei, i-a spus:
-Stii, trebuie sa iti spun ceva….eu mereu am tinut la tine enorm. Nu te-am respins. Doar ca, cu celelalte fete din academie pe capul meu, care sunt obsedate de mine, daca ar fi vazut ca eu ies cu tine undeva, tu nu ai mai fi avut viata buna aici. Intelegi?
-Inteleg perfect! spuse Sakura in timp ce lasa pe obrazul ei sa curga o lacrima fierbinte si cristalina.
Sasuke nu a mai stat la vorba si ii luase barbia fetei intre degetele lui fine si amandoi isi unira buzele moi intr-un sarut fierbinte si plin de iubire. Brunetul nu mai statu prea mult pe ganduri pana sa isi ia rozalia de mijloc si sa o mangaie cu tandrete pe solduri. Sakura era rosie toata, dar nu se lasa prada emotiilor si il lua pe Sasuke de gat si se juca cu parul lui negru si catifelat. Se simtea in al noualea cer: reusise sa ii fure inima celui care o avea pe a sa de multa vreme.

Trecuse cam o ora de cand cei doi isi impartaseau dragostea in inima padurii. Pe Sakura deja o luase somnul. La fel si pe Sasuke. Dar nu voia sa ii arate iubirii ei asta. Intr-un sfarsit Sakura nu mai putea sa ramana treaza.
-Sasuke, imi pare rau, dar nu mai pot sa raman treaza, sunt foarte obosita de la drum. Eu merg la culcare. Vrei sa vii?
-Desigur. Nu te voi lasa singura niciodata!
In ochii de onix ai brunetului, care de obicei emanau numai ura, indiferenta sau raceala, se putea citi o dargoste pura.
Sakura lasa capul in jos, ca suvitele rozalii de par sa ii ascunda roseata din obraji si zambetul de pe chipul ei angelic.
Pe drumul spre tabara, Sakura nu mai putu sa reziste si se prabusi pe pamantul moale. Sasuke s-a uitat intr-un suflet la ea si a observat, la lumina lunii, ca iubirea vietii lui era foarte palida. O lua in brate si s-a dus cu ea in tabara si il trezi, desi cu greu, pe Kakashi sensei, si ii spuse ca merge cu Sakura in sat, la doctori, sa vada ce a patit Sakura.
-Vino putin cu mine.
-Ce s-a intamplat?
-Iti place de ea, nu?
-Nu asta este important acum!
-Este chiar evident. O iubesti. Se vad in ochii tai teama si disperarea pe care o ai in suflet.
-Da, bine! Si??? Ai ceva impotriva??
-Nu. Nu am nimic impotriva. Doar ai grija de ea. stai langa ea, orice ar fi.
-Da. Bine. Dar ai grija sa nu afle nimeni asta sau o vei pati rau!
-Bina, bine. Nu trebuie sa te ambalezi asa. Ai grija!
Desi a avut de parcurs un drum lung pana in Konoha, Sasuke a mers cat a putut de repede numai ca Sakura sa se simta iar bine si sa se restabileasca pe picioarele ei.
-Ma ajuta si pe mine cineva aici????
-Da, ce s-a intamplat? spuse o doamna cu parul roscat-visiniu, cu ochi albastri si halat alb.
-Doamna doctor, Sakura, fata din bratele mele nu se simte bine deloc!
-De ce? Ce s-a intamplat? Trebuie sa imi spui tot inainte sa incep sa o examinez.
-Bine.
Sasuke lua o gura mare de aer si ii povesti totul pana la cel mai mic detaliu.
-…..si ne-am sarutat, iar apoi, ea a spus ca vrea sa se duca la culcare, ca nu mai poate sa stea treaza. Apoi, mergeam spre corturi si nu mai aveam mult de mers, iar ea pur si simplu s-a prabusit in fata mea! Va rog, va implor sa o insanatositi cat mai repede!
-Din cate mi-ai povestit, rezulta ca ea chiar te iubeste. Alimentatia ei nu a fost prea buna in ultima vreme, s-a deshidratat si a aparut o lipsa mare de vitamine in organism. Se va rezolva in seara asta!
Sasuke se lumina la fata ca si cum ar fi vazut o raza de soare dupa ani de intuneric.
-Doamna doctor! Pot sa va rog ceva?
-Depinde despre ce e vorba.
-Va rog, aveti grija sa nu afle nimeni de dragostea pe care i-o port Sakurei.
-Aaa, desigur! Stai linistit, secretul tau e pe maini sigure! Nu voi spune nimanui.
-Va multumesc mult!
-Nu ai pentru ce! Aa, si inca un lucru: sa ma chemi cand Sakura se va trezi.
-Desigur!

Trecu o vreme si Sasuke nu mai putu sta treaz, si adormi cu capul in poala Sakurei. Ea, se trezi la un moment dat, si il observa pe Sasuke dormind pe ea. Se gandi: “Oooo! Ce dragut este cand doarme!!”
Desi trecusera numai 3 minute de cand il observa pe Sasuke dormind asa dulce, rozalia nu se putu abtine si incepu sa il maingaie pe parul lui fin. Sasuke se trezi imediat si observa ca iubirea lui se trezi.
-Sakura!!! Te-ai sculat! Credeam ca nut e voi mai vedea! spuse brunetul imbratisand-o.
-Dar ce s-a intamplat? Unde sunt? Imi aminesc doar ca eram in misiune cu tine, si tu mi-ai spus adevarul, ca ma iubesti si ca tii la mine, apoi mergeam spre tabara sa ne culcam. Apoi, nu imi mai amintesc nimic….


Sakura:

Doamne, ce este in capul meu? Asta trebuie sa fi fost doar un vis. Sasuke? Sa ma sarute, sa imi spuna ca ma iubeste? Pe mine? Dar totusi....pe mine memoria nu ma inseala niciodata. Este adevarat!
...Realizand asta, nu ma pot controla si il strang pe Sasuke in brate din ce in ce mai tare. Nu il pot lasa. Simt cum bratele lui puternice se "gudura" pe langa corpul meu. Aud deodata niste batai in usa salonului. Off....de-as avea ceva la indemana sa arunc in cel care imi strica momentul cu Sasuke!!


Sasuke:

E adevarat. Totul e adevarat. Am gasit o fata care sa nu fie obsedata de mine, ea chiar ma iubeste! Numele aceste fiinte...este asa de melodios! Ma face sa simt...ca vreau sa zbor! Imi gasesc acum linistea in bratele ei, o pot tine aproape de mine. Cred ca nu o sa o mai las din brate prea curand! Aud un sunet strident, din spatele meu. Ii dau drumul iubirii mele din fortareata mea calcuroasa ce o inconjura si ma uit sa vad cine ne strica momentul, cine ne strica linistea. Vad ca este doctorita. Ii arunc oarecum o privire cam bosumflata, dupa care ma asez cuminte pe scaunul din salon.



Cap. 4


-Dar ce s-a intamplat? Unde sunt? Imi aminesc doar ca eram in misiune cu tine, si tu mi-ai spus adevarul, ca ma iubesti si ca tii la mine, apoi mergeam spre tabara sa ne culcam. Apoi, nu imi mai amintesc nimic….
-Pai, ne indreptam spre tabara, iar tu te-ai prabusit din senin. Apoi eu te-am adus la spital sa se vada daca esti in ordine. spuse Sasuke in timp ce o tinea strans de mana.
-Dar acum ma simt foarte bine, Sasuke. Ce a spus doctorita? Pot sa merg acasa?
-Cand am vorbit cu ea, i-am povestit tot ce s-a intamplat aseara. Si a spus ca se va rezolva in seara asta.
-Bun, atunci ma duc sa ma schimb! spuse Sakura in timp ce dadea sa se ridice din pat, dar Sasuke o lua in brate, o puse inapoi pe pat si ii spuse sa il astepte acolo.
Sasuke se duse sa o cheme pe roscata. Fugi cat putu el de repede ca sa nu o faca pe Sakura sa astepte prea mult.
-Deci, cum te simti, Sakura? Esti bine?
-Da, doamna, ma simt perfect! Va rog, pot sa merg acum acasa?
-Desigur, dar numai dupa ce te examinez putin. Nu va dura mult. Acum da-ti putin bluza jos. Sasuke, poti te rog sa ne lasi putin singure?
-Da doamna. spuse Sasuke iesind din camera cu putina roseata in obraji.

Intre timp, in salon, doctorita ii verifica Sakurei respiratia, care era destul de normala.
Sasuke astepta cu nerabdare sa isi vada iar ingerul. Intr-un bun final Tsunade ii spuse ca poate sa intre in camera. El se duse direct la Sakura si o intreba daca poate pleca. Sakura nu ii raspunse, doar il saruta dulce si se ridica din pat, luandu-l in brate. Asta insemna ca da.
-Sakura, hai sa ne oprim la mine acasa. Sa mancam ceva. Casa mea e ceva mai aproape decat a ta. Ce spui? Vrei?
-Da, vreau. Plus ca, nu prea vreau sa merg la mine acasa. Nu am chef de intrebarile enervante a le parintilor mei despre misiuni.
-Ok.
...Si mersera impreuna imbratisati spre casa lui Sasuke.
Sakura era destul de obosita din cauza calmantelor administrate de cei de la spital. Nu mai putea sa mearga prea mult. Se prabusi in genunchi chiar cand mai aveau doar zece metri si intrau pe poarta casei lui Sasuke. Brunetul si-a dat seama imediat de ce se intampla, asa ca isi lua floarea de cires in brate si o duse pe canapeaua din sufragerie.
Rozalia ramasese destul de surprinsa, se astepta ca locuinta lui Sasuke sa fie mai diferita, nu asa de calduroasa si primitoare. Ea credea ca Sasuke locuieste intr-un spatiu ceva mai rece. Ii placea sa stea acolo mai mult decat la ea acasa.
-Vrei sa mancam ceva?
-Dsigur. Dar…nu prea stiu ce as vrea sa mananc….
-E in regula. Hai sa comandam ceva! Ok?
-Este perfect! nu ar strica niste pizza.

La un moment dat, Sakura se scula intr-un pat de spital. Neji, cel mai bun prieten al ei, era chiar langa patul ei si o veghea.
-Neji, ce s-a intamplat? Nu imi amintesc mai nimic…..spuse Sakura, incercand sa ascunda de el ceea ce stia si credea ca s-a intamplat intre ea si Sasuke.
-Bine ca te-ai trezit. Iti voi povesti totul. Dar mai intai, bea niste ceai, esti cam palida. Ai mai avut si un somn foarte agitat.
-Bine. spuse Sakura luand canita de langa noptiera ei din salon.
Neji i-a povestit totul. Ea defapt era in misiune cu echipa 7 si cu Kakashi sensei. Toti mersesera la culcare. Dimineata ea nu se mai scula deloc. Senseiul echipei invoca imediat un caine ninja care avea si abilitati medicale. El i-a descoperit o lipsa mare de vitamine in sange.
-Si Sasuke? Este bine, nu?
-Da, desi este si el aici in spital. A avut multe rani in urma unei lupte impotriva celor din satul sunetului. Dar acum este bine.
-Neji, te rog, ma poti duce la el? Eu tin nespus la el, cred ca stii si tu.
-Da, cum sa nu? Vino dupa mine...
Cei doi s-au dus in salonul lui Sasuke care se parea ca avea un somn cam agitat. Sakura isi intinse mainile deasupra lui. Ele se inconjurara de o cantitate modesta de chakra. Voia sa ii linisteaca lui Sasuke cat decat somnul.
-Sakura, ce faci? spuse Neji luand-o de mana.
-Vreau doar sa ii linistesc putin somnul. Nu suport sa il vad asa.
Sasuke, auzind mica disputa dintre cei doi, deschise cu greu pleoapele lui care acundeau niste ochi de onix, de care te puteai indragosti oricand.
-Hei, ce se intampla aici? Sakura, ce faci? Ar trebui sa fii in patul tau, odihnindu-te. spuse brunetul grijuliu, dar nu voia sa arate asta.
-Sasuke, imi pare rau ca te-am trezit, eu voiam doar sa iti linistesc somnul agitat. Imi pare rau. spuse rozalia si iesi din salon.
Dupa vreo doua zile, si Sakura, si Sasuke au fost externati din spital.
Rozalia a mers direct acasa si l-a sunat pe Neji.
-Alo?
-Alo, Neji! Salut, sunt Sakura. Poti veni peste 30 de minute pe la mine? Am nevoie de sfatul tau.
-Desigur, daca vrei, voi fi acolo in 15 minute.
-Perfect!
Neji ajunse la Sakura acasa putin mai devreme decat termenul stabilit.
-Haidem in camera mea. Trebuie sa iti zic totul mai pe lung. Nu pot sa te mint in legatrura cu ce stiu eu despre ce s-a intamplat in noaptea misiunii.

~Va urma!~
Sus In jos
 

Cap. 2 -> Numai vise si minciuni...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Naruto Shippuden~ :: ~Naruto Fiction~ :: ~After a broken heart~ *SasuSaku*-
Mergi direct la: